Warto zobaczyć

Plaże

Zaletą spędzania wakacji w OSADZIE są znajdujące się niedaleko piękne, szerokie i piaszczyste plaże - idealne dla amatorów kąpieli morskich i słonecznych. Nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwają ratownicy obecni na strzeżonych fragmentach wybrzeża. Plaże są również doskonałym miejscem na wieczorne spacery przy zachodzącym słońcu.

Niechorze i Rewal

Te dwie, znajdujące się w pobliżu OSADY, niewielkie miejscowości wczasowo-turystyczne w sezonie wakacyjnym stają się pełne życia i oferują turystom wiele atrakcji. Znaleźć w nich można liczne sklepy, restauracje, smażalnie ryb, puby, dyskoteki. Zapewniają także bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową w postaci festiwali, koncertów i imprez sportowych. Dzieci na pewno spędzą miło czas w wesołych miasteczkach oraz na placach zabaw.

Latarnia morska w Niechorzu

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych znajdujących się w okolicach OSADY jest wznosząca się na klifie latarnia morska. Ten zabytek architektury ma 45 metrów wysokości i liczy sobie prawie 150 lat. Z latarni rozciąga się piękny widok na morze i okoliczne miejscowości.  

Szlaki rowerowe

Amatorów aktywnego wypoczynku ucieszą trasy rowerowe znajdujące się w gminie Rewal. Szlaki ciągną się wśród sosnowych lasów, tuż nad brzegiem klifu i przez wczasowe miejscowości. Z OSADY można się wybrać na krótkie, kilkukilometrowe wycieczki do Rewala, Pobierowa, Trzęsacza, Pustkowa, Niechorza, Pogorzelicy. Rowery można wynająć w wypożyczalniach, znajdujących się w pobliskich miasteczkach.

Kolejka wąskotorowa

W pobliżu OSADY przebiega linia kolejki wąskotorowej. Przejażdżka nią będzie miłym urozmaiceniem letniego wypoczynku. Kolejka wyjeżdża rano z Gryfic, a przez resztę dnia kursuje na trasie: Trzęsacz-Rewal-Niechorze-Pogorzelica. Wąskotorówka to nie tylko wygodny środek transportu pozwalający zobaczyć ciekawe miejsca, ale też atrakcja sama w sobie, szczególnie w weekendy, gdy ciągnięta jest przez zabytkowy parowóz.

Trzęsacz

Jest to miejscowość, która sąsiaduje z Rewalem. Słynie ona z ruin gotyckiego kościoła usytuowanych na skraju stromego klifu. Kiedyś budynek stał około 2 km od linii brzegu, obecnie pozostała po nim jedynie ściana południowa - resztę zabrało morze. Niedawno ruiny kościoła poddano renowacji, a obok zbudowano molo, z którego można podziwiać zabytek oraz panoramę okolic.


Zobacz zdjęcia